Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Døbte

d. 13. december 2020:

Marie Callesen Frisk, datter af Heidi Callesen og Lars Kier Frisk, Nørager 3

d. 29. november 2020:

Valdemar Rosenberg Knudsen, søn af Kristina Rosenberg Clausen og Thomas Knudsen, Krogholmgårdsvej, Vedbæk

d. 22. november 2020:

Ella Lohmann Nissen, datter af Trine Lohmann Olesen og Karsten Matzen Nissen, Nørager 38

Oliver Møhl Van Hauwaert, søn af Sofie Katharina Van Hauwaert og Kent Møhl Jessen, Nørremark 72

d. 15. november 2020:

Oliver Sieger Kolb, søn af Sabine Sieger Kolb og Dennis Kolb, Myrkærvej 39, Bolderslev

Magnus Paasch Granholm, søn af Camilla Paasch Granholm og Thomas Marnick Staack, Nørrevang 56

d. 8. november 2020:

Joe Mujic Nissen, søn af Signe Nissen og Alan Mujic, Nørremark 50

Wilma Kuhlmann Hansen, datter af Charlotte Kuhlmann Hansen og Janek Hannesbo Kuhlmann Hansen, Søst Bygade 19

d. 11. oktober 2020:

Lauge Bjørneboe Fynsk, søn af Majbritt Petersen og Rasmus Ebsen Bjørneboe Fynsk, Stalholt 13, Aabenraa

Magnus Laursen Sørensen, søn af Rikke Laursen Sørensen og Klaus Laursen Sørensen, Nørager 52

d. 4. oktober 2020:

Thilde Holst Ezerman, datter af Michelle Holst Ezerman og Martin Holst Ezerman, Klosterbakken 42

d. 27. september 2020:

Magnus Jørgensen, søn af Ida Callesen og Christian Jørgensen, Bygmarken 51

Lærke Sandberg Bossen, datter af Randi Sandberg Bossen og Steffen Bossen, Nørrevang 14

d. 20. september 2020:

Alma Sofie Møller Jensen, datter af Pernille Møller Skaarup og Lars Jensen, Bakkevej 7

d. 13. september 2020:

Lucas Alejandro Kristensen, søn af Salma Kristensen og Mads Kristensen, Hvedemarken 35

Mathias Fuglbjerg Karlsen, søn af Helle Fuglbjerg Karlsen og Jan Fuglbjerg Karlsen, Skovby Hoptrupvej 4

d. 6. september 2020:

Vigga Sofie Carstensen, datter af Lisbeth Carstensen og Morten Carstensen, Savværksvej 68

d. 30. august 2020:

Magnus Enig Danielsen, søn af Sara Danielsen og Morten Danielsen, Bygmarken 4

d. 22. august 2020:

Asbjørn Dralle Eskelund, søn af Marianne Dralle Eskelund og Nikolaj Dralle Eskelund, Søst Bygade 2

Oskar Sostack Aakjær, søn af Camilla Sostack Aakjær og Mads Sandholdt Aakjær, Løkkegårdsvej 108

Josefine Morell Rossen, datter af Louise Morell Nielsen og Kenny Rossen, Brunde Kirkevej 21

d. 16. august 2020:

Victoria Segalt Poulsen, datter af Britt Staugaard Segalt Poulsen og Martin Segalt Poulsen, Lindeparken 63

d. 9. august 2020:

Matteo Svanesøgård Rahn, søn af Sandra Svanesøgård Rahn og Helge Svanesøgård, Stenagervej 13

Anna Lysgaard Thams, datter af Lene Lysgaard Thams og Daniel Hagelskjær Thams, Løkkegårdsvej 127

d. 2. august 2020:

Maren Oksen, datter af Bente Oksen og Bjarke Oksen, Bygmarken 3

Alma Scholz Lund, datter af Nadia Scholz Nielsen og Kasper Jensen Lund, Nybrovej 5

d. 26. juli 2020:

Kalle Ricken Burow-Lock, søn af Karina Ricken Burow og Simon Harbo Lock, Løgumklostervej 131 B, Aabenraa

d. 12. juli 2020:

Karla Lage Magnussen, datter af Helle Lage Magnussen og Michael Lage Magnussen, Lindeparken 19

Vilja Pelle Nissen, datter af Gitte Pelle Wejrup Nissen og Dennis Nissen, Nørremark 40

d. 4. juli 2020:

Marius Peters Puhlmann, søn af Anja Peters Puhlmann og Peter Micael Puhlmann, Løkkegårdsvej 25

Edith Høegh Vejlgaard, datter af Tenna Høegh Hansen og Nicholaj Hejsel Vejlgaard, Øbeningvej 2, Nr. Hostrup

Theo Egelund Paysen, søn af Malene Egelund  Paysen og Jeppe Egelund Paysen, Ærholm 15, Aabenraa

d. 28. juni 2020:

Oliver Dam Refsgaard, søn af Marie-Louise Dam Jensen og Allan Refsgaard Nielsen, Røllum Bygade 10, Aabenraa

Josefine Kjeldgaard Rasch, datter af Mette Kjeldgaard Rasch og Kristian Kjeldgaard Rasch, Brunbjergparken 128; Løjt Kirkeby

d. 21. juni 2020:

Laurits Juhl Engsig-Karup, søn af Helle Balslev Engsig-Karup og Lennart Juhl, Mjølsvej 41

Axel Honnens, søn af Søs Honnens og Allan Honnens, Hundeklemmevej 5, Søst

d. 7. juni 2020:

Felix Ahrends Lorenzen, søn af Terese Ahrends Lorenzen og Mikkel Ahrends Lorenzen, Nørager 28

d. 6. juni 2020:

Marie Nielsen Frees, datter af Sanne Asmussen Frees og Allan Nielsen, Farverhus 146, Aabenraa

d. 31. maj 2020:

William Ley Lundsgaard Sørensen, søn af Rikke Baun Ley og Jonas Holm Lundsgård Sørensen, Hvedemarken 4

d. 24. maj 2020:

Malte Stærke Albertsen, søn af Marlene Clausen og Rasmus Stærke Albertsen, Rise Bygade 51

d. 15. marts 2020:

Sofia Sørensen, datter af Anne Boisen og Jakob Sørensen, Hvedemarken 62

d. 8. marts 2020:

Liva Wilken Kolbeck, Rosenvænget 22

Vega Juhl Wilken, datter af Kinnie Katrine Wilken og Søren Juhl, Rosenvænget 22

d. 16. februar 2020:

Wilhelm Ernst Scheelke, søn af Trine Berndt T. Scheelke og Martin Scheelke, Rødlundvej 319, Harlev J.

Julia Jordan Dittrich Harritslev, datter af Line Dittrich Thomsen og Walther Jordan Harritslev, Lojovej 8, Aabenraa

d. 9. februar 2020:

Freja Kardyb Skødt, datter af Lena Kardyb Skødt og Martin Kardyb Skødt, Lunderup Markvej 22

d. 26. januar 2020:

Malthe Outzen Blenner, søn af Malene Outzen og Michael Blenner Madsen, Kirkegade 31, Hjordkær

d. 19. januar 2020:

Elias Lorenzen Ildved, søn af Lea Korsgaard Ildved og Michael Lorenzen, Genner Bygade 28, Genner

Sebastian Lund Andersen, søn af Kirsten Ahrenkiel Lund og René Egeberg Andersen, Åløkke 5

Elise Fries, datter af Tine Fries og Karsten Fries, Årslev Bygade 21